[Zapowiedź] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Książnica Beskidzka znowu zaskakuje!


biblioJuż od września w Książnicy Beskidzkiej na użytkowników biblioteki, mieszkańców Bielska-Białej  czeka sporo nowości nie tylko książkowych, ale także wydarzeń kulturalno-edukacyjnych. Książnica otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację dwóch grantów.

plakatPierwszy z nich to zadanie „Nakręceni na bibliotekę. Centrum edukacyjne dla seniorów”. Niezwykle ciekawa oferta skierowana jest do osób 50+.

W programie:

warsztaty fotograficzne z fotografii portretowej, które poprowadzi Lucjusz Cykarski, artysta fotografik. Na zakończenie warsztatów przeprowadzona zostanie profesjonalna sesja fotograficzna z której przygotowana będzie  wystawa,

warsztaty z kreowania wizerunku zgodziła się poprowadzić Lucyna Grabowska, założycielka  agencji Grabowska Models, organizatorka wyborów Miss i Mister Beskidów. Podczas prowadzonych warsztatów wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się m.in.: czym jest wizerunek, jak dzisiaj jest postrzegany starszy człowiek, dlaczego warto dbać o swój wygląd w każdym wieku, jak dobierać strój stosowny do wieku i sytuacji.

Zaproszenie do spotkania się z bielszczanami przyjęła  Krystyna Mazurówna, polska tancerka, choreografka i dziennikarka pracująca we Francji, solistka Casino de Paris, Monika Mularska-Kucharek, współautorka poradnika „Jesień życia? Wiosna możliwości!”. Z  Paniami spotkać się będzie  można już 14 września o godz. 17.00 w Książnicy Beskidzkiej

Kolejne warsztaty „Dojrzała elegancja. Modna i piękna w każdym wieku” poprowadzi Krystyna Bałakier, autorka poradnika, który powstał po to, by udowodnić kobietom, że na wizerunkową rewolucję nigdy nie jest za późno (10 października).

W „Podróż za jedną książkę” wszystkich zainteresowanych zabiorą: Arkady Radosław Fiedler, syn pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera (25 września), Pavel Trojan, prażaniń, licencjonowany przewodnik, ambasador dzielnicy Żiżkov, autor książki „Wolna republika. Zizkov. Praga nieznana” (15 października), Krzysztof Varga, pisarz, felietonista, dziennikarz.  Autor trylogii poświęconej historii i kulturze Węgier: „Gulasz z turula”, „Czardasz z mangalicą” i „Langosz w jurcie” opowie o miłości, Budapeszcie i dlaczego trzeba chwalić lud, kiedy czyta jakiekolwiek książki (25 października),

Ponadto 6 października (sobota) organizując noc w  bibliotece „Bibliorodzina na start” Książnica zaprasza do wspólnej zabawy przygotowanej w niekonwencjonalny sposób. Program zapowiada się atrakcyjnie, adresowany jest do całych rodzin. W tę jedną noc w roku będzie można fantastycznie bawić się uczestnicząc w spotkaniach autorskich dla dzieci  i dorosłych, w grach i zabawach, a także w wydarzeniu kulturalnym, jakim na pewno będzie słuchowisko „Czytagramy” realizowane na żywo przed publicznością, którego twórcą jest Piotr Łyczkowski, muzyk ilustrator, fotograf. Słuchowisko „Diabeł” opracowane na podstawie opowiadania Mariny Cwietajewej  czytane będzie przez Kingę Kosik, a grane przez Piotra Łyczkowskiego.

Te i wiele innych propozycji Książnica przygotowała w ramach obchodzonego jubileuszu  145-lecia czytelnictwa w Bielsku-Białej i 70-lecia powstania biblioteki publicznej.

Nadesłała: Katarzyna Ruchała, kierownik Działu Animacji, Promocji i Marketingu, Książnica Beskidzka

logosProjekty dofinansowane ze środków MKiDN.