[Zapowiedź] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Szkolenia dla bibliotekarzy

plakatKsiążnica Beskidzka w Bielsku-Białej otrzymała dofinansowanie na realizację cyklu szkoleń dla bibliotekarzy z Książnicy Beskidzkiej oraz bibliotek gminnych powiatu bielskiego. Szkolenia realizowane są w 2018 roku w ramach programu Partnerstwo dla książki, dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.

12 września bibliotekarze poznają zasady działania kodów QR i nie tylko. Warsztaty „Młodzież – pokolenie gadżetów, czyli jak wykorzystać urządzenia elektroniczne w pracy bibliotekarza” poprowadzi pani Izabela Drapała, pracownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają narzędzia i aplikacje przydatne w pracy bibliotekarza, przeznaczone głównie do pracy z młodzieżą, ale także z innymi odbiorcami. Szkolenie będzie skarbnicą pomysłów do zajęć z dziećmi i młodzieżą, może posłużyć także jako narzędzie do promocji biblioteki. Wszystkie działania oparte są na wykorzystaniu urządzeń mobilnych typu smartphone, tablet, komputer.

Do udziału w szkoleniach zapraszamy bibliotekarzy z powiatu bielskiego.
Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu 33 822 82 21 wew. 271

logosDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury.