[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

Narodowe Czytanie„Szklane domy” w bibliotece

W tym roku obchodzimy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym, starannie wybrano lekturę, którą Polki i Polacy będą czytać podczas kolejnej już odsłony Narodowego Czytania, czyli akcji propagowania  ważnych dzieł polskiej literatury oraz popularyzacji czytelnictwa. Tegoroczną lekturą będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Według Prezydenta Andrzeja Dudy,  jest to powieść „pytań, na które trzeba szukać odpowiedzi”, szczególnie w kontekście tego, jak powinna wyglądać nasza wspólna Ojczyzna, w którym kierunku zdążać, jaki ma mieć ustrój i jak najlepiej zadbać o jej – i naszą – przyszłość. Pytania te były aktualne zarówno w dwudziestoleciu międzywojennym, jak i obecnie.

Biblioteka od początku aktywnie angażowała się w obchody kolejnych odsłon Narodowego Czytania, więc i w tym roku nie mogło być inaczej. W sobotę 8 września wraz z I LO im. J.Śniadeckiego  zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w cyklu wydarzeń, które będą odbywały się w Bibliotece Centralnej (al. Sportowców 3), o godzinie  11:00 .  Z impresją słowną –muzyczną  zatytułowaną ”Święta miłości kochanej ojczyzny” wystąpi Kawiarenka Literacko – Teatralna  „To i Owo” , rozstrzygniemy także konkurs na najlepszą interpretację czytelniczą fragmentu „Przedwiośnia”, a także spróbujemy pomalować „szklane domy”.

Mamy nadzieję, że wspólna lektura „Przedwiośnia” spodoba się Wam tak, jak czytanie „Wesela”,  „Quo vadis”, „Lalki” i innych.

Serdecznie zapraszamy!