[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NR 5

Dzień Kropki w bibliotece na Płoni

KROPKAKiedy Peter Reynolds napisał książkę „The Dot” nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Od pięciu lat na całym świecie 15 września obchodzony jest Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Do akcji włączyła się także raciborska biblioteka!

Książeczka „The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Napisana bardzo oszczędnie, ze znakomitymi rysunkami książka została już przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. Kropka z książeczki o Vashti stała się także pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji. W ramach Międzynarodowego Dnia Kropki organizowanych jest wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka.

spotkanie

Akcja po raz pierwszy zawitała do Raciborza, gdzie Filia Publiczno-Szkolna nr 5 MiPBP zorganizowała kreatywne spotkanie dla klasy III Szkoły Podstawowej nr 2. Po rozmowie na temat Vashti, każdy z uczestników dostał medal, na odwrocie którego wypisał swoje talenty i mocne strony. Uczniowie wykonali także biedronki z kółek techniką origami i zagrali w prostą grę „Kto zgarnie więcej kropek?”. Jednak najwięcej emocji wzbudziły ożywające za pomocą aplikacji Quiver rysunki – kropki.

spotkanie

Książkę „Kropka” można wypożyczyć w bibliotece na Płoni. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu