[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NR 2 NA OSTROGU

Podróżnicze pasje czytelników raciborskiej biblioteki

SPOTKANIEPo wakacyjnych wojażach, Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu powrócił na Bielską 12! Pierwszym gościem był czytelnik i sympatyk biblioteki Krzysztof Jeremicz, który opowiedział o swojej wyprawie do Wietnamu.

Dzięki wspaniałym zdjęciom, licznie zgromadzeni uczestnicy mogli się przekonać jak stereotypowe są nasze wyobrażenia na temat Wietnamu. Opowiadał o wielkiej życzliwości Wietnamczyków, którzy Polskę (po wietnamsku Ba Lan) skojarzyli o dziwo nie z Papieżem, nie z Wałęsą a z… Lewandowskim. Wszyscy byli także pod wrażeniem niezwykłej zaradności Wietnamczyków, którzy na słynnych skuterach przewożą niemal wszystko. Pan Krzysztof bardzo cierpliwie odpowiadał także na liczne pytania publiczności Na koniec obiecał ponownie odwiedzić Klub, tym razem opowiadając o swojej podróży do Islandii.

SPOTKANIE

Na kolejne spotkanie organizatorzy zapraszają 23 października o godz. 16.30. Gościem biblioteki przy Bielskiej 12 będzie Jarosława Kolorz, która opowie o swojej pasji- dogoterapii. Towarzyszyć jej będzie urocza suczka Mejka. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu