[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Pomiędzy zabawą, a edukacją . Wystawa malarstwa Stanisława i Tomasza Motłoch

spotkanieKilkuletni Staś Motłoch staje się Stanisławem, gdy jego prace tworzone wspólnie z tatą Tomaszem wystawiane są w miejscach sztuce przyjaznych, jak chociażby w Galerii Szyb Wilson podczas tegorocznego międzynarodowego Festiwalu Sztuki Nieprofesjonalnej ART NAIF w Katowicach.

Aktualnie wystawa obrazów Stanisława i Tomasza Motłoch prezentowana w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie wzbudza nie tylko duże zainteresowanie, ale stanowi także alternatywę propozycji twórczego spędzania czasu w otoczeniu sztuki współczesnej w edukacji wczesnoszkolnej najmłodszych mieszkańców Będzina. Przykładem jest  Przedszkole Miejskie nr 1 w Będzinie, którego podopieczni dzięki otwartości i wrażliwości pedagogów inspirowani są do kreatywnego myślenia podczas oglądania wystawy „Stwory”.

Eksponowane prace przenoszą dzieci do niezwykłego świata, w którym chętnie rozmawiają o kolorach i nastrojach wywołanych przez obrazy ich kolegi Stasia i jego taty Tomasza, dowiadują się czym jest kompozycja obrazu oraz  jego symbolika.  W ten sposób dzieci oswajają się ze sztuką współczesną i jej tajnikami.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie