[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Biblioteka na Ostrogu – dla każdego coś ciekawego

SALAFilia nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu słynie z różnorodnej oferty kulturalnej. Za nami comiesięczne tematyczne spotkanie dla najmłodszych w Klubie Malucha. Ale to nie koniec, bo biblioteka jeszcze w tym miesiącu zaprosi na spotkania Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu i Klubu Rodzica.

Do Klubu Malucha zapukała dzisiaj jesień! Przybyłe na spotkanie dzieci wykonały z pomocą swoich rodziców łańcuch z papierowych liści, układały jesienne puzzle i ozdabiały panią Jesień. Przeczytano także opowiadanie „Jesienne liście”. Maluchy świetnie poradziły sobie z posegregowaniem zgromadzonych w bibliotece darów jesieni: kasztanów, żołędzi, szyszek czy jarzębiny. Na koniec przypomniano o przyniesieniu pluszowych misiów na kolejne, listopadowe spotkanie.

SPOTKANIE

A co przed nami? 23 października o godz. 16.30 filia przy Bielskiej 12 zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu, w którym gościć będzie pasjonatka dogoterapii Jarosława Kolorz i jej czworonożna przyjaciółka. Z kolei 25 października o godz. 12.00 w Klubie Rodzica, w ramach projektu „Integracja dla książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury odbędzie się spotkanie z Wojciechem Widłakiem – autorem książek dla dzieci, długoletnim redaktorem miesięcznika „Dziecko”.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu