[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Jakub Ćwiek w raciborskiej bibliotece

spotkanieO żywiołowej popkulturze, najnowszej książce „Bezpański” i niemal półrocznym pomieszkiwaniu na dworcu w Katowicach opowiadał na spotkaniu w Filii nr 8 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu Jakub Ćwiek – jeden z najpopularniejszych pisarzy fantastyki młodego pokolenia, laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

W związku z powrotem na rynek bestsellerowej serii „Kłamca”, pisarz wyruszył w największą w Polsce trasę autorską na której znalazł się także Racibórz! Autor spotkał się ze swoimi czytelnikami w bibliotece przy ul. Żorskiej. Na początku zdradził uczestnikom, dlaczego zdecydował się na spisanie historii przeszło trzydziestoletniej służby policyjnej podinspektora Adama Bigaja ps. „Księciunio”, w latach 90. kierownika sekcji zabójstw na wrocławskim starym mieście, a następnie wieloletniego naczelnika wydziału kryminalnego posterunku na Rakowcu przez wrocławian zwanym Trójkątem Bermudzkim.

Następnie zapytany o książkę „Ciemność płonie” opowiedział o swoim pobycie na Dworcu Głównym w Katowicach, dzięki któremu mógł z bliska poznać problemy bezdomnych i uwiarygodnić swoją historię. – Tak właśnie piszę! Obserwuję, rozmawiam, piję i biję się! – mówił Ćwiek w trakcie spotkania. Nawiązał także do komiksu „Dreszcz”, który okazał się niemałym wyzwaniem zarówno dla samego autora, jak również dla czytelników.

spotkanie

Jak wygląda dzień Ćwieka? Co go inspiruje? Jakim jest ojcem? I dlaczego napisał list do Remigiusza Mroza? W trakcie spotkania w Raciborzu, fani Ćwieka jak zwykle byli bardzo aktywni i zadawali liczne pytania, na które autor z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru chętnie odpowiadał.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu