[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Królowa polskiego kryminału otworzy bibliotekę przy Kasprowicza

otwarcieNa razie co prawda tylko Wypożyczalnię Główną i Mediatekę… ale jednak! W piątek 16 listopada wszyscy spragnieni ulubionych lektur, sympatycy i ciekawi zmian po remoncie od godz. 10.00 mogą odwiedzać bibliotekę na Kasprowicza 12. Na godz. 18.00 przewidziano nie lada atrakcję – spotkanie z Katarzyną Bondą. Sprawdź szczegóły i bądź tego dnia z biblioteką!

– Biblioteka przy Kasprowicza 12 jest zamknięta od 30 czerwca. Dodatkowo od 5 listopada nie działa także Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa przy Rynku. To z całą pewnością duże utrudnienia dla naszych czytelników! Dlatego wsłuchując się w ich głosy i potrzeby postanowiliśmy uruchomić przynajmniej jedną z kondygnacji a mianowicie Wypożyczalnię Główną i Mediatekę. Dzieci i ich rodziców prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

W dniu otwarcia na czytelników czekają atrakcje – darmowa karta biblioteczna, prezenty dla pierwszych pięciu osób, słodki poczęstunek i oczywiście to co najważniejsze – nowości książkowe, filmowe i muzyczne! Ponadto w zupełnie odmienionej Galerii Gawra (I piętro biblioteki) o godz. 16.00 rozstrzygnięty zostanie konkurs fotograficzny „Ciekawe okazy przyrodnicze Raciborza i powiatu”.

I w końcu hit tego dnia! Miesiące oczekiwania na otwarcie biblioteki wynagrodzi czytelnikom spotkanie z Katarzyną Bondą – najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce, której wszystkie powieści zyskały status bestsellerów a ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony, Czerwony Pająk. To wydarzenie zaplanowano na godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!