[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZABRZU

logoMiejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na seminarium „KRYMINAŁ NA ŚLĄSKU – ŚLĄSK W KRYMINALE” oraz spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem.

Seminarium odbędzie się 29 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 10.00-12.00 w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu. Moderatorem dyskusji będzie dr Mikołaj Marcela (Uniwersytet Śląski).

Wykłady wygłoszą:

► prof. Adam Regiewicz (Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im.
Jana Długosza w Częstochowie) – Dlaczego literatura kocha kryminał?

► prof. Mariusz Czubaj (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie) – Kryminał jako wiedza lokalna

► Marta Matyszczak (pisarka, autorka portalu Kawiarenka Kryminalna) – Podróże z kryminałem, czyli śląskie wycieczki tropem kryminalnych bohaterów literackich

Spotkanie autorskie z MARIUSZEM CZUBAJEM odbedzie się 29 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Pubie „Oficyna” w Zabrzu

Mariusz Czubaj kontynuuje najlepsze tradycje czarnego kryminału. Jego seria powieści z Rudolfem Heinzem to już klasyka polskiej powieści kryminalnej. Profesor antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, którego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej, kultury fanowskiej, literatury popularnej i seriali.

W dziedzinie literatury kryminalnej dwukrotnie otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej: w roku 2008 za „21:37” oraz w 2017 za powieść „R.I.P. „.

 

MKIDNProjekt „Kryminalne zagadki Śląska” uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.