[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŻORACH

Podsumowanie projektów żorskiej biblioteki

obrazDobiegają końca projekty realizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach: Historie ukryte w słowach oraz Klasa Kobiet. W stulecie prawa wyborczego kobiet.

MBP w Żorach serdecznie zaprasza 18 grudnia o godz. 17:00 na konferencję podsumowującą projekt Historie ukryte w słowach. Celem konferencji jest zaprezentowanie i upowszechnienie efektów zrealizowanego projektu, a także przedstawienie relacji z wydarzeń. W programie zaplanowano czas na podsumowanie spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych, wystaw oraz efektów warsztatów reportażu literackiego, radiowego i fotoreportażu. O swoich doświadczeniach opowiedzą organizatorzy i uczestnicy projektu. Po konferencji podczas wernisażu wystawy eksponowanej w Galerii Młodych będzie okazja do rozmowy z uczestnikami warsztatów prowadzonych przez fotografa Jacka Tarana.

spotkanie

To jednak nie koniec ciekawych spotkań. W ramach projektu Klasa kobiet. W stulecie prawa wyborczego kobiet o godz. 18:00 biblioteka zaprasza także na wieczór autorski z pisarką, działaczką na rzecz uchodźców, więźniów, osób wykluczonych i dyskryminowanych, pisarką Mariną Hulia, laureatką wielu nagród i wyróżnień m.in. Nagrody Specjalnej Ministra Kultury za „Nieocenione Zasługi dla Kultury Polskiej, zwłaszcza Edukacji, Dzieci i Młodzieży, a także Integracji Społecznej”, Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, Nagrody im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego. Została też odznaczona przez Rzecznika Praw Dziecka medalem korczakowskim za Ochronę Praw Dziecka. Data spotkania nie jest przypadkowa – w tym dniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Migrantów ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku w celu zapewnienia przestrzegania praw człowieka i wolności wszystkich migrantów.

plakat

MKIDNProjekty zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Wstęp wolny. Więcej szczegółów na stronie biblioteki www.mbpzory.pl.