[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Dobre samopoczucie to gwarancja sukcesu

coachingStrój zdobi nasz nastrój – z takim nastawieniem rozpoczęło się szkolenie bibliotekarek z powiatu. Instruktorki z Działu Metodycznego Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu, uświadomiły zgromadzonym, że nasz nastrój, a także motywacja zawodowa uwarunkowana jest przez wiele czynników, które w znaczący sposób wpływają na jakość wykonywanej pracy. Szkolenie dawało wiedzę na temat wielu przydatnych dziedzin. Uczestnicy dowiedzieli się, jak dobrze wyglądać, jak zwalczać i oswajać strach przed wystąpieniami publicznymi i jak poprawnie wyznaczać cele. Były też praktyczne wskazówki dotyczące kreatywnych zajęć z dziećmi. Spotkanie podzielone zostało na wiele bloków tematycznych. W pierwszym z nich przedstawiona została definicja i zasady coachingu. Zaprezentowane zostały etapy coachingu oraz etapy identyfikacji celu życiowego. Koło Smart posłużyło do przeanalizowania własnego środowiska.

spotkanie

W drugim bloku tematycznym zmierzono się z zasadami dress codu w bibliotece. Okazało się, że wygląd pracownika biblioteki zdecydowanie wpływa na wizerunek instytucji. Magiczne pięć sekund to czas w którym poddawani jesteśmy ocenie. Poczucie atrakcyjności, wzrost pewności siebie, łatwiejsze nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi, prestiż pracownika, nasza wiarygodność, to z całą pewnością zalety dobrze dobranego stroju.Dzięki rozmaitym ćwiczeniom udowodnione zostało, że nie tylko język mówi.

spotkanie

Blok tematyczny dotyczący wystąpień publicznych pokazał, że budując prezentację wystąpienia warto segregować dane. Zaprezentowane zostały także rozmaite formy i narzędzia promocji.

Szkolenie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Pozwoliło uczestnikom trochę z innej strony spojrzeć na sprawy zawodowe.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu