[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Gwiazdka dla Czytelników. „Piosenek z tekstem subiektywny spis” – recital Kamila Franczaka

koncert10 grudnia spotkaliśmy się na tradycyjnym, wspólnym wieczorze przy choince. W czasie wydarzenia, zatytułowanego „Piosenek z tekstem subiektywny spis”, usłyszeliśmy utwory do słów m.in. Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Marka Grechuty, w autorskiej interpretacji Kamila Franczaka – wokalisty, autora tekstów, aktora, związanego od 2012 z Teatrem Rozrywki w Chorzowie.

W listopadzie 2014 r. odbyła się premiera recitalu artysty pt. „Dni, których nie znamy”, złożonego z piosenek Marka Grechuty. Wokaliście, podczas koncertu w Bibliotece, towarzyszyli muzycy: Radosław Michalik i Michał Karbowski. Ważnym i niezwykle emocjonującym punktem programu było rozstrzygnięcie czytelniczej rywalizacji o tytuły: Mistrza i Wicemistrza Czytelnictwa 2018 w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III szkoły podstawowej, kl. IV-V szkoły podstawowej i młodzież od VI kl. szkoły podstawowej. Najaktywniejsi czytelnicy zostali nagrodzeni smartfonami i tabletami.

Przedświąteczny koncert zorganizowany został dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej, w ramach realizowanego przez bibliotekę projektu „Akademia Mistrzów Czytania”.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie