[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Od piwnicy po strych, czyli raciborska biblioteka po remoncie

WSTĘGACzytelnicy raciborskiej biblioteki doczekali się już otwarcia Wypożyczalni Głównej i EUREKI- Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. 18 grudnia, po trwającym ponad rok remoncie, do użytku oddano cały obiekt przy Kasprowicza 12 i oficjalnie przecięto wstęgę.

Wielkie otwarcie było także okazją do uczczenia 70-lecia istnienia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu. Obecni na spotkaniu przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Biblioteki Śląskiej, Polskiego Związku Bibliotek i instytucji oraz stowarzyszeń współpracujących na co dzień z biblioteką pogratulowali dyrekcji i pracownikom wspaniałego jubileuszu i udanego remontu. Zaproszeni goście mogli podziwiać efekt końcowy w trakcie zwiedzania biblioteki od piwnicy aż po strych oraz oglądając zdjęcia z przed remontu i w jego trakcie.

SPOTKANIEspotkaniespotkanie

A jak wyglądają nowe biura? Co znajduje się w tzw. „sali kolumnowej”? Jakie skarby kryje magazyn? I czy to prawda, że w bibliotece zamontowano nie jedną, ale dwie windy? Przy okazji oficjalnego otwarcia, biblioteka otworzyła swoje drzwi dla czytelników. Tego dnia nowe wnętrza zwiedziły zarówno przedszkolaki, jak również dorośli czytelnicy, ciekawi niedostępnych na co dzień pomieszczeń.

– Cieszymy się, że zakończyliśmy trwający ponad rok remont. Liczymy, że nowo wyremontowane  wnętrza ożyją teraz dzięki licznym odwiedzinom naszych obecnych i przyszłych czytelników – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu