[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

W cylindrze na lwy by… czyli Przybora i Wasowski raz jeszcze. Inauguracja roku jubileuszowego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie

koncertZ ogromną przyjemnością zapraszamy, 16 stycznia 2019 r. o godz. 17.00, na wieczór inaugurujący obchody roku jubileuszowego naszej Biblioteki. Dokładnie tego dnia minie 70 lat od uroczystego otwarcia Biblioteki Miejskiej w Jaworznie. Będzie nam bardzo miło celebrować pamięć tego wydarzenia wspólnie z Państwem.

Na inaugurację radosnego świętowania wybraliśmy spektakl zatytułowany „W cylindrze na lwy by… czyli Przybora i Wasowski raz jeszcze”, utrzymany w konwencji i stylistyce sławnych programów Kabaretu Starszych Panów. Piosenki z repertuaru legendarnego duetu, tworzonego przez Jeremiego Przyborę i Jerzego Wasowskiego, usłyszymy w interpretacjach: Agnieszki Bednarz, Anny Gamrot, Błażeja Olmy i Jarosława Tyrana. W programie wieczoru pojawią się m.in.: „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Na ryby”, „Jeżeli kochać to nie indywidualnie”, „Kapturek 62”, „Tanie dranie?”, „Bo we mnie jest sex”, „Shimmy szuja”, „Tango kat”, „Przeklnę cię”, „Szarp pan bas!”. Oprawę muzyczną zapewni zespół w składzie: Łukasz Kozera, Damian Niewiński, Kuba Łępa, Paweł Zwierzyński-Pióro.

Wejściówki na spotkanie do odbioru Punkcie Informacji Turystycznej, od 9 stycznia br.