[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

O Ciechowskim – Piotr Stelmach w raciborskiej bibliotece

PLAKATGdzie oni są? Ci wszyscy moi przyjaciele. To nie koniec noworocznych niespodzianek. Raciborska biblioteka zaprasza na spotkanie z prezenterem radiowej Trójki, Piotrem Stelmachem. Dziennikarzowi towarzyszyć będzie muzyk zespołu Republika – Leszek Biolik. Razem opowiedzą o legendzie polskiej muzyki – Grzegorzu Ciechowskim.

Piotr Stelmach – dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia, gdzie prowadzi znane audycje m.in.: Myśliwiecka 3/5/7, Polski Top Wszech Czasów, Akademia rozrywki, Muzyczna poczta UKF oraz Program alternatywny. Wielbiciel wszystkiego co odbiega od głównego nurtu muzyki. Był współorganizatorem festiwalu Off Festival oraz serii koncertów Męskie Granie. W czerwcu 2018 roku ukazała się jego pierwsza książka Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim.

Leszek Biolik – znany przede wszystkim ze współpracy z ostatnim składem zespołu Republika, z którym nagrał m.in. album „Siódma pieczęć”. Związany muzycznie m.in. z zespołami Wilki, Maanam czy T Love.

 

Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim – to portret ikony polskiego rocka, wokalisty zespołu Republika.  Redaktor radiowej Trójki prowadzi swoją opowieść od 2001 roku, od  wiadomości o nagłej śmierci Ciechowskiego i cofa się do kolejnych etapów kariery i życia osobistego artysty, aż po dzień narodzin. 

23 stycznia (sobota), godzina 18.00; Biblioteka, ul. Kasprowicza 12. Zapraszamy!