[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Twoja droga do szczęścia. Spotkanie z Magdaleną Dziedziak-Wawro

plakatMiejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza, 26 lutego o godz. 17.00, na spotkanie z Magdaleną Dziedziak–Wawro, autorką książki „Alfabet szczęścia z coachingiem w tle i kotem na kolanach”, połączone z warsztatem, zatytułowanym „Szczęścia można się nauczyć”.

Każdy z nas chce być szczęśliwy, bez wyjątku! Życie daje czasem taką możliwość i sypie okazjami, niespodziankami i łaskawymi okolicznościami. Wtedy łatwo być szczęśliwym. Lecz od czasu do czasu, a bywa że wcale nie tak rzadko, częstuje gorzkimi lekcjami, trudnymi doświadczeniami, kryzysami i złośliwościami losu. A mimo to niezależnie od warunków i okoliczności można być szczęśliwym, bo…  szczęścia można się nauczyć :). Napisałam o tym książkę „Alfabet szczęścia z coachingiem w tle i kotem na kolanach”, która może być dla Ciebie inspiracją do budowania swojego dobrostanu. Nie ma recepty na szczęście, ale jest wiedza, w świetle której masz szansę zobaczyć co masz i czego jeszcze potrzebujesz.

Zapraszam Cię! Przyjdź, by doświadczyć swoich możliwości.

Magdalena Dziedziak–Wawro; psycholog, coach

O książce: Alfabet Szczęścia z coachingiem w tel i kotem na kolanach”

Przesłaniem mojej książki jest myśl, że szczęścia można się nauczyć oraz że szczęście to działanie. Dlaczego książka nosi tytuł Alfabet szczęścia? Bo wiedza, przemyślenia, informacje, refleksje, metafory, pytania i ćwiczenia zawarte w poszczególnych rozdziałach są jak alfabet. I tak jak z liter układa się różne słowa, a potem zdania, tak z doświadczeń, sposobu myślenia, zachowań, emocji i działań budujemy swoje życie. Zapraszam więc do budowania opowieści o szczęściu, a Ty Czytelniku bądź jej autorem w swoim życiu. Dlaczego z Coachingiem w tle? Bo coaching jest podróżą w kierunku spełnienia, satysfakcji, realizacji marzeń i celów. Podróżą w nierozpoznane przez nas, zapomniane lub niedoceniane obszary naszych możliwości, talentów i miejsc, z których możemy czerpać siłę i moc. Jest budzeniem tego co uśpione, odnajdywaniem tego, co ukryte, a wszystko po to, by spełniać marzenia i osiągać cele, które człowiek sam sobie wyznacza. Zapraszam przez różne formy ćwiczeń, przez pytania, metafory, przypowieści do podróży w poszukiwaniu własnej drogi do szczęśliwego życia.

A dlaczego z kotem na kolanach? Bo w kontakcie ze zwierzętami jest jakaś tajemnica, która pozwala być szczęśliwszym i temu poświęcam suplement do książki. Obserwowanie i doświadczanie obcowania z tymi istotami wiele mnie nauczyło.

Książka ukazała się na rynku księgarskim w maju 2018 roku, nakładem Wydawnictwa KOS i jest do nabycia w księgarniach całego kraju.

O autorze

Magdalena Dziedziak–Wawro, psycholog, coach, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Autorka książki „Alfabet szczęścia z coachingiem w tle i kotem na kolanach” (2018, Wydawnictwo KOS, Katowice). Pasjonatka psychologii pozytywnej, propagatorka arystotelesowskiej myśli, że szczęście zależy od nas samych i miłośniczka kotów, pisząca o nich wiersze, które były nagradzane przez lobby kociarzy, m.in. na łamach magazynu „Kocie Sprawy”. Na co dzień psycholog szkolny, właścicielka firmy Magdalena Dziedziak-Wawro Positive Life, której celem jest towarzyszenie ludziom w procesie budowania dobrostanu oraz wykładowca akademicki Uniwersytetu SWPS w Katowicach.