[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŻORACH

plakatZapraszamy w czwartek, 28 lutego o godz. 18:00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach na warsztaty, podczas których będzie można porozmawiać o manipulacji  „Jak rozpoznać prawdę?”.

Prawda i fałsz odgrywają w naszym życiu kluczową rolę. Mają wpływ na nasz sposób myślenia i działania. Decydują o naszym stosunku do rzeczywistości i determinują nasze społeczne interakcje. W erze fake news odróżnienie od siebie prawdy i fałszu jest jednym z najważniejszych zadań.

Grzegorz Jankowicz opowie o mechanizmach, które służą manipulacji i dezinformacji, a także o narzędziach poznawczych, którymi możemy się posłużyć, by przed manipulacją, zwłaszcza medialną, się bronić.

Grzegorz Jankowicz – filolog, eseista, redaktor i tłumacz, krytyk literacki; dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada. Dyrektor programów literackich Fundacji Tygodnika Powszechnego. Pracownik Działu Literackiego Krakowskiego Biura Festiwalowego. Juror Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Członek rady programowej Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Juror Nagrody Literackiej Unii Europejskiej.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!