[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Na tropie … Klubu Młodego Odkrywcy

spotkanieW roku 2018 będzińska książnica przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Klub Młodego Odkrywcy Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest rozwijanie kompetencji i zdolności dzieci poza szkołą. Pierwszy rok warsztatów adresowanych do młodych entuzjastów zdobywania wiedzy należał do sztuki.
W trakcie 10 spotkań zatytułowanych „Duża sztuka małych ludzi” dzieci wraz z opiekunem – przewodnikiem poznawały różne okresy w historii sztuki od czasów prehistorycznych aż po czasy współczesne.

W marcu 2019 roku Klub Młodego Odkrywcy będzińskiej książnicy zaczyna nowy cykl zatytułowany „Na tropie…”. Do jego udziału zapraszamy dzieci w wieku 8 – 12 lat otwarte na tajemnicze zjawiska i zagadki, sprawy dziwne i niewyjaśnione, gotowe do popełniania cennych błędów by nauczyć się rozwiązywania problemów.

Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 21 marca o godzinie 16.00 w oddziale dla dzieci i młodzieży poświęcone zostanie tajemniczym stworom: Nessie – Potwór z Loch Ness i Yeti – Śnieżny człowiek. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje można uzyskać w oddziale dla dzieci i młodzieży.