[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Żołnierze wyklęci: fakty i mity – spotkanie z Leszkiem Żebrowskim w bibliotece

SPOTKANIEWłączając się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza 18 marca na spotkanie ze znanym historykiem Leszkiem Żebrowskim.

Skąd dokładnie wzięło się określenie „Żołnierze Wyklęci”? Kto naprawdę mordował w czasie wojny Żydów ukrywających się w lasach? Jak tuszowano zbrodnie popełniane przez komunistów i ich sojuszników? Co po 1989 roku robią spadkobiercy Komunistycznej Partii Polski, Informacji Wojskowej i Urzędu Bezpieczeństwa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzieli raciborzanom Leszek Żebrowski – znany historyk, ekonomista oraz działacz społeczno-polityczny, który zajmuje się tematem Żołnierzy Wyklętych od ponad 20 lat. Wybitny znawca tematyki związanej z narodowym podziemiem zbrojnym, autor książek „Walka o prawdę. Historia i polityka”, „Warszawa ’44. Krew i chwała” czy „Czerwona trucizna”.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 marca o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Serdecznie zapraszamy!