[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Zaczytaj się w bibliotece! Dyskusyjne kluby książki zapraszają

SPOTKANIETu na pierwszym miejscu jest zawsze książka! W kameralnym czytelniczym gronie i swobodnej atmosferze, raciborska biblioteka zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w marcowych spotkaniach klubów książki. Sprawdź, jakie książki będą omawiane w tym miesiącu!

 Fantastyczny Klub Książki

dkk16 marca, godz. 16.00

Drugie spotkanie dla wielbicieli fantastyki! W marcu pod lupę trafi jedna z najpopularniejszych powieści Neila Gaimana „Amerykańscy Bogowie” – opowieść o walce tradycji z nowoczesnością, o starych i nowych bogach oraz tajemniczych morderstwach zdobyła serca czytelników na całym świecie.

 

 

Dyskusyjny Klub Książki

spotkanie21 marca, godz. 16.30

Książka na marzec: „Muszę to wiedzieć” Karen Cleveland – historia Vivian Miller – matki czwórki dzieci, szczęśliwej żony i analityczki CIA, która rozpracowuje temat uśpionych agentów Rosji. Historia nabiera rozpędu, kiedy ku własnemu przerażeniu Vivian w folderze ze zdjęciami pięciu „uśpionych” znajduje portret swojego męża Matta.

 

 

Klub Książki dla Dzieci

dzieci26 marca, godz. 16.00

Lubisz czytać książki? Chciałbyś o nich porozmawiać z rówieśnikami w miłej, swobodnej atmosferze? Klub Książki dla Dzieci to idealne miejsce dla młodych moli książkowych! W programie m.in. zabawy integracyjne, rozmowy o czytelniczych gustach, ulubionych książkach, przegląd nowości wydawniczych i wybór tytułu na kolejne spotkanie.

 

 

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

młodzież28 marca, godz. 15.30

Lektura na marzec: „1Q84” Haruki Murakami, w której autor rozwija jednocześnie dwa wątki – rozdziały o numerach nieparzystych opowiadają historię kobiety imieniem Aomame, a rozdziały o numerach parzystych historię mężczyzny imieniem Tengo. Dominujące tematy to przemoc i okrucieństwo wobec kobiet oraz działalność sekt religijnych, przedstawionych jako organizacje fanatyczne i niebezpieczne.