[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZELADZI

Kopalnia Kultury

 

 

 

 

 

Czeladź tajemnic według Przemka Corso

26 marca o godz. 18.00 Kopalnia Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Przemkiem Corso, połączone z promocją jego najnowszej powieści „Miasto tajemnic”. Książka ta powinna zainteresować czytelników z Zagłębia Dąbrowskiego – w końcu niecodziennie na rodzimym rynku wydawniczym pojawia się książka, której akcja rozgrywa się w Czeladzi.

Tak właśnie jest w wypadku najnowszej powieści Corso, będącej kontynuacją losów Roberta Karcza, który – jak twierdzi sam autor „jak nikt inny potrafi wpadać w tarapaty i skutecznie uprzykrzać życie tym, którym wejdzie w drogę”. W premierowym „Mieście tajemnic” Karcz trafia do Czeladzi, gdzie będzie musiał zmierzyć się z seryjnym podpalaczem, rozwiązać zagadkę Świętego Dyzmy i… ujść z życiem. Książka ta jest czwartą częścią serii, wcześniej w ramach tego cyklu ukazały się następujące tytuły: „Podziemne miasto”, „Miasto złodziei”, „Miasto z gliny”.

Corso pisząc o Czeladzi, może opierać się nie tylko na swojej literackiej wyobraźni, ale i doświadczeniach – nie wszyscy wiedzą, że pisarz, choć obecnie mieszka i tworzy w Legnicy, jest rodowitym czeladzianinem, tu także spędził pierwsze siedemnaście lat swojego życia. W kręgu jego zainteresowań znajduje się nie tylko literatura, zajmuje się również konferansjerką, produkcją telewizyjną i radiową. Oprócz serii o Robercie Karczu, spod jego pióra wyszły między innymi takie tytuły jak kryminał „Studium w czerwieni” oraz bestsellerowa biografia „GrubSon. Na szczycie”.

Niewątpliwy wkład w twórczość tego autora ma sam Wojciech Cejrowski – to on zainteresował się twórczością początkującego pisarza, stając się jego wydawcą i promotorem. Warto dodać, że Corso jest jedynym pisarzem, któremu Cejrowski zaproponował tego typu współpracę.

Kopalnia Kultury, Czeladź, Stanisława Trznadla 1

Autor: Daria Królik