[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU. FILIA NR 2

Pan Poeta w Filii nr 2

SPOTKANIECóż to było za spotkanie…Była wesoła zabawa, radość i dużo, dużo humoru. Wszystko działo się za sprawą tajemniczego Pana Poety – najwyższego bajkopisarza ( 197 cm wzrostu). Podczas spotkania autorskiego w Filii nr 2, z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 9, dobra zabawa nie opuszczała nikogo.

Dzięki znakomitej wizualizacji spotkania, dzieci mogły osobiście poznać bohaterów – kaczkę, kurę czy pawia. Każda książeczka to osobna pacynka, osobna historia i osobny powód do beztroskiej zabawy. Pan Poeta w bardzo przystępny sposób wprowadził uczniów w świat wykreowanych przez siebie postaci. Sprytnie wplatając do zabawy treści edukacyjne. Spotkanie z nim to nie tylko czytanie książeczek, ale też zajmująca zabawa. Książeczki te mają w sobie magiczną moc – bawią, uczą, wychowują. Dzięki poznanym historiom dzieci uczą się akceptować siebie, wyzbywać się egoizmu, doceniać języki obce. Uczniowie dowiedzieli się też, że ubiór nie jest najważniejszy i czym jest prawdziwa przyjaźń.

SPOTKANIE

Kura co tyła na diecie, Kruk, co kracze pokrakanie, Kaczka, co przebrała miarkę, Paw co ogon miał z przyjaźni czy Wróbel, co oćwierkał sąsiadów – tytuły mówią same za siebie.

Spotkanie z Panem Poetą było niesamowitym przeżyciem i bezcennym doświadczeniem. Uśmiechy na twarzach dzieci tylko to potwierdzały.

spotkanie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu