[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Czytał dziadek, czytał tata, czytasz Ty? Mary Poppins w raciborskiej bibliotece

konkursTa historia bawi i wzrusza pokolenia a niedawno mogliśmy ją odkryć na nowo na dużym ekranie. W raciborskiej bibliotece odbył się rodzinny konkurs wiedzy na temat książki „Mary Poppins” P. L. Travers.

Cykl książek o „Mary Poppins” P.L.Travers miał swą premierę w 1934 roku. Ta ponadczasowa opowieść o sile wyobraźni, którą trzeba wciąż dokarmiać, by nie zginęła przytłoczona dorosłością, stała się podstawą dla jednego z najsławniejszych musicali oraz wielu znakomitych filmów.

Jak Mary Poppins zjawiła się w domu państwa Banks? Kto mieszkał przy ulicy Czereśniowej 17? I co zwykła mawiać niania, gdy była z czegoś zadowolona? W sobotni poranek między innymi z takimi pytaniami musiały zmierzyć się trzy raciborskie rodziny. Imponująca wiedza uczestników spowodowała, że o wygranej zadecydował zaledwie jeden punkt.

wygrani

 

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni książkami i dyplomami.

– Konkurs „Czytał dziadek, czytał tata, czytasz ty?” to doskonała okazja do wspólnego, międzypokoleniowego czytania. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy kolejne rodziny do wspólnej zabawy – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu