[Zapowiedź] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Bielscy bibliotekarze  się szkolą

spotkanieW związku z ogromnym postępem technologicznym, bibliotekarze cały czas poszukują nowatorskich sposobów przyciągnięcia nowych użytkowników do biblioteki. Przed takim zadaniem stanęli także bibliotekarze pracujący w Książnicy Beskidzkiej oraz gminnych bibliotekach publicznych powiatu bielskiego, którzy uczestniczą w projekcie Od A do Z czyli z alfabetu szkoleń dla bibliotekarza.

W tajniki gamifikacji literatury na smartfonach wprowadził uczestników Piotr Milewski z zespołu Goodbooks.pl

Gamifikacja literatury na smartfonach angażuje.

Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności pozwalających na samodzielnie projektowanie fabuł mobilnych gier. Już po pierwszym spotkaniu można zaobserwować niezwykłą pomysłowość uczestników. Tworząc pierwsze scenariusze, cały czas uwaga bibliotekarzy skupiona była na tym, by przyszły użytkownik otrzymał wartościową grę, która go wciągnie i zachęci do sięgnięcia po książkę i przyjścia do biblioteki. Nie jest to bynajmniej proste zadanie, lecz może przysporzyć wiele satysfakcji projektującemu grę.

Początek drogi.

To dopiero początek przygody z mobilnymi grami bibliotekarzy z Bielska-Białej. Kolejne spotkanie w ramach programu „Od opowieści do gry czyli jak zaadaptować fabułę książki na potrzeby mobilnej gry miejskiej” zaplanowano na 2 kwietnia, kiedy to bibliotekarze nauczą się technicznej i praktycznej obsługi cyfrowej platformy ActionTrack służącej tworzeniu gier mobilnych. Będą mieli także okazję samodzielnie wykonać poszczególne części gry, które następnie przy pomocy prowadzącego osadzą na mapie Google w formie mobilnego szlaku literackiego i połączą z książką.

MKIDNProjekt realizowany jest przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej w ramach programu Partnerstwo dla książki dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.