[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

Spotkania z pasją – start już 9 kwietnia!

PLAKATKolejna propozycja Zagłębiowskiej Mediateki adresowana do osób dorosłych (nie tylko seniorów), gwarantująca miłe spędzenie czasu, rozwijanie zainteresowań oraz zaspokojenie potrzeb kulturalnych. Raz w miesiącu zapraszamy do Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11) na prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną. Rezerwujemy także czas na swobodne rozmowy, dyskusje, wymianę poglądów. Pierwsza prelekcja – „Palmy, pisanki, mazurki: Wielkanoc w polskiej tradycji” – już 9 kwietnia 2019 o godz. 12.00! Wstęp wolny.

Tematyka spotkań będzie różnorodna, dostosowana do preferencji uczestników. Mogą to być opowieści o znanych ludziach kultury i literatury, pogadanki na tematy regionalne, ale też porady zdrowotne, kulinarne, ogrodnicze i inne. Uczestnicy sami będą mogli kształtować tematykę kolejnych spotkań.

Jako, że będziemy przed tuż przed Wielkanocą, zapraszamy na opowieść o tradycjach i obrzędach związanych z tymi świętami, z uwzględnieniem tradycji Zagłębia Dąbrowskiego. Serdecznie zapraszamy.