[Zapowiedź] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY ŁAZY

WYKŁAD „OGRÓD PRZYJAZNY PSZCZOŁOM”

plakatJesteś pasjonatem ogrodnictwa? Chcesz dowiedzieć się jakie rośliny sadzić, aby zadbać o środowisko? To spotkanie jest dla Ciebie! Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach prowadzi projekt „Słodki sekret” realizowany w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki 2019”.

Zadanie obejmuje cykl przyrodniczych warsztatów edukacyjnych „Skrzydlaci przyjaciele”, który wzmocni świadomość społeczną w zakresie relacji pomiędzy pszczołowatymi a bioróżnorodnością. Przy okazji pozwala przedstawić ich uczestnikom interesujące pozycje literatury popularnonaukowej związane z tematyką pszczół i ekologii, mobilizując do rozwijania zainteresowań poprzez zgłębianie fachowej literatury.

6 czerwca br. w naszej Bibliotece odbędzie się wykład dla dorosłych „Ogród przyjazny  pszczołom”, zachęcający do realnego działania na rzecz pszczołowatych. Poprowadzi go Elżbieta Czarnynoga, podpowiadając m.in. jak zagospodarować ogród, aby zadbać o pszczoły i przyjazne człowiekowi owady oraz wskazując gatunki roślin, które służąc owadom, będą także cieszyć oko właścicieli pielęgnowanych ogrodów. Serdecznie zapraszamy!

MKIDNProjekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nadesłała: Bogusława Serzysko