[Wystawa] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Autyzm – wiem i rozumiem” – nowa wystawa w bibliotece

obrazTuż po świętach, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum zaprosiły mieszkańców Raciborza na otwarcie wystawy pokonkursowej „Autyzm – wiem i rozumiem”.

W ramach Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie, najpierw 2 kwietnia raciborska biblioteka rozświetliła się na niebiesko a teraz w bibliotecznej galerii można oglądać nagrodzone prace plastyczne uczniów raciborskich szkół podstawowych. Konkurs pod nazwą „Autyzm – wiem i rozumiem” zorganizowało działające prężnie w Raciborzu Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia Spektrum pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Racibórz.

spotkanie

W trakcie wernisażu wystawy, wiceprezes Stowarzyszenia- Katarzyna Dobrzycka wygłosiła wykład pt. „Autyzm-poznaj mój świat”, opowiadając słuchaczom o przyczynach, objawach i metodach leczenia a także podpowiedziała, jak reagować w kontakcie z osobą ze spektrum autyzmu.

spotkanie

Wystawę można oglądać do końca kwietnia w Galerii GAWRA przy ul. Kasprowicza 12 w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu