[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

Tydzień Bibliotek Siemianowice Śląskie#Biblioteka

#Biblioteka to hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek, obchodzonego, jak co roku, w dniach 8-15 maja. Z tej okazji w całej Polsce odbędą się liczne imprezy promujące czytelnictwo i biblioteki. Mają one na celu między innymi podkreślenie korzyści płynących z czytania i uczestnictwa w kulturalnym życiu bibliotek.

Nasza siemianowicka książnica także włącza się aktywnie w obchody Tygodnia Bibliotek i przygotowała kilka miłych niespodzianek. Wielbicielom ruchu na świeżym powietrzu proponujemy kolejną edycję „Odjazdowego Bibliotekarza”, czyli przejazd po Siemianowicach między wybranymi punktami oraz wypełnianie prostych zadań, za które będzie się otrzymywało punkty – a finalnie także nagrody. Do zabawy będzie można dołączyć nie tylko rowerowo, ale także na rolkach, hulajnodze czy deskorolce. Nie ma limitu wieku, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych: rodziny z dziećmi, dziadków z wnukami, grupy przyjaciół oraz pojedyncze osoby. Zabawa potrwa od 6 do 11 maja, regulamin dostępny będzie na stronie internetowej oraz FB Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach.

Każdy pełnoletni Czytelnik będzie mógł wziąć udział w konkursie wiedzy o… naszej Bibliotece! Codziennie będziemy zadawać jedno pytanie związane z historią i obecną działalnością siemianowickiej książnicy, a osoba, która jako pierwsza odpowie na nie prawidłowo, otrzyma nagrodę. Konkurs będzie trwał od 6 do 10 maja, w godzinach 10:00-18:00.

W dniach 7 i 8 maja, w godzinach 17:00-19:00, zaplanowaliśmy także małe warsztaty rękodzieła. Nauczymy się na nich, jak zrobić róże z krepiny, a następnie z ich pomocą ozdobić prosty exploding box. Na zajęcia obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Osoby odwiedzające w tym tygodniu naszą Bibliotekę będą mogły obejrzeć (i przeczytać) nietuzinkową wystawę pt. „(Nie)wdzięczność literatów, czyli wizerunek bibliotekarzy na kartach powieści”.

9 maja o godz. 17.00 zapraszamy do  Galerii Otwartej na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Adama Pniaka „ Metamorfozy”.  Będzie to pierwsza wystawa autora. Prace jakie zaprezentujemy na  wystawie skupiają się na pozornie widocznym dla widza, ale często jednak ukrytym dla nieuzbrojonego oka świecie roślin, na ich fascynujących kształtach, wzorach i barwach, podglądanych okiem obiektywu autora.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Biblioteki Centralnej przy al. Sportowców 3 oraz do przyłączenia się do obchodów Tygodnia Bibliotek!

Agnieszka Formicka, Patrycja Skorek-Bilczyńska