[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

spotkanieMocno zakorzeniona w historii a jednocześnie śmiało spoglądająca w przyszłość. Otwarta na nowych użytkowników i realizująca nietuzinkowe projekty… 8 maja pracownicy raciborskiej książnicy w towarzystwie zaproszonych gości świętowali Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

W trakcie uroczystości, licznie zgromadzona publiczność mogła m.in. wysłuchać prezentacji podsumowującej działalność kulturalną, edukacyjną i promocyjną filii oraz oddziałów w roku 2018. W trakcie spotkania wielokrotnie podkreślano, że pomimo ubiegłorocznego generalnego remontu Centrali przy Kasprowicza 12, raciborska biblioteka działała bardzo prężnie o czym świadczą chociażby liczby: prawie 700 spotkań i lekcji bibliotecznych w których wzięło udział ponad 14000 uczestników a także 276905 wypożyczonych zbiorów. Wytrwałości i sukcesów gratulowali zaproszeni goście – m.in. wiceprezydent Michał Fita, wicestarosta Marek Kurpis, posłanka Gabriela Lenartowicz, wicedyrektor RCK-u Anna Kokolus oraz przedstawiciele Policji i Straży Granicznej. Uroczyście pożegnano również odchodzące na emeryturę bibliotekarki: Weronikę Paszek i Sonię Nieborowską.

kwiatykwiatybibliotekarze

– Dziękujemy wszystkim za wspaniałe życzenia, które otrzymaliśmy w ciągu tego tygodnia. Mamy nadzieję, że nadal będziemy inspirować naszych czytelników nie tylko do obcowania z książką, ale także do uczestniczenia w naszych ciekawych wydarzeniach – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP

Obszerna fotorelacja ze spotkania na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu