[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Wolność ukryta w ciszy serca

okładkaMiło nam poinformować, że Katarzyna Surman – bibliotekarka Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu wydała swój debiutancki tomik poezji pt. „Wolność ukryta w ciszy serca”. Jest to niecodzienny sposób opowiedzenia o sobie, o kłębiących się emocjach i targających duszę uczuciach. To chwila zadumy nad naszą egzystencją i drogą życiową. W bardzo osobistych wierszach autorka snuje rozważania nad sensem życia. Podkreśla, co sugeruje też tytuł tomiku, że prawdziwa wolność ukryta jest w ciszy serca. Dla każdego czytelnika będzie to bardzo indywidualne spotkanie ze światem literackich przeżyć, z którego wyłania się człowiek z całą gamą uczuć.

Katarzyna Surman z zawodu jest bibliotekarzem – filologiem, z zamiłowania poetką. Ukończyła II LO im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu, studia licencjackie z zakresu języka rosyjskiego na Wydziale Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, studia podyplomowe na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jak sama pisze, książka zawsze była obecna w jej życiu, kształtowała jej osobowość, wrażliwość i spojrzenie na świat.

Wydanie tomiku to efekt otrzymania stypendium Prezydenta Miasta Zawiercie w dziedzinie kultury dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury.

Zapraszamy do placówek bibliotecznych i zachęcamy do zapoznania się z wierszami Katarzyny Surman.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu