[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

 

Wojciech Widłak na finał Tygodnia Czytania Dzieciom

WidłakWojciech Widłak – autor Pana Kuleczki i Wesołego Ryjka spotkał się z najmłodszymi czytelnikami raciborskiej biblioteki w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola”.

W charakterystycznym dla siebie meloniku i w towarzystwie bohaterów swoich książek Wojciech Widłak odwiedził Racibórz na finał Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Rano spotkał się z dziećmi na Płoni a następnie odwiedził EUREKĘ przy ul. Kasprowicza 12. Wydarzenie przyciągnęło do biblioteki nie tylko przedszkolaków z partnerskich przedszkoli, ale także młodą fankę Pana Kuleczki, która przyjechała na spotkanie z całą rodziną spod Wodzisławia Śląskiego.

Widłak

Autor oczarował małych czytelników! Opowiadał jak powstają jego książki – głównie o tym, skąd czerpie pomysły i jak wygląda jego współpraca ze wspaniałymi ilustratorami, dzięki którym bohaterowie książek ożywają. Pisarz przeczytał także opowiadania o Panu Kuleczce i przedstawił Wesołego Ryjka. Następnie zaprosił do udziału w zabawie – dzieci miały za zadanie poruszać pacynkami w odpowiednim momencie w trakcie lektury i narysować na tablicy świnkę. Książki Wojciecha Widłaka można wypożyczyć w filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu.

WidłakWidłak

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Od przedszkola do książkowego mola” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu