[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PORAJU

Odjazdowy Bibliotekarz

rajdW sobotnie przedpołudnie 25 maja 2019 r. przed siedzibą GBP w Poraju zebrała się ponad 160 osobowa grupa uczestników rajdu rowerowego bibliotekarze, czytelnicy, sympatycy książek i rowerów w każdym wieku. Rajd ten zwieńczył także obchody 70-lecia istnienia Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju.
Uczestnicy otrzymali pakiety startowe tj. pomarańczową koszulkę z logo odjazdowego, zakładki do książek przygotowane przez Spółdzielnię Socjalną Czarodziejki z Poraja z okazji 70-lecia działalności biblioteki, napoje, bony na grochówkę.
Przed wyprawą każdy mógł skorzystać z profesjonalnego serwisu rowerowego, który przeprowadzili panowie z SP-Bikes serwis, wypożyczalnia, sklep.

scenarajd
Kiedy dopełniono wszystkie sprawy organizacyjne, uczestnicy podzieleni na grupy pod opieką Porajskiego Klubu PTTK wyruszyli w trasę wokół Zalewu Porajskiego. O bezpieczeństwo uczestników zadbali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Poraju.
Pierwsza grupa rowerowa dojechała na miejsce ośrodka Marina Poraj po niespełna godzinie. Gdy dotarły wszystkie grupy rozpoczął się piknik, w pięknym otoczeniu majowej przyrody i zieleni ośrodka żeglarskiego. Taki klimat nad wodą sprzyjał aktywnemu odpoczynkowi i beztroskiemu relaksowi np. z książką. Dla wszystkich miłośników czytania przygotowano na ośrodku specjalnie oznakowane miejsce do wymiany książek w ramach akcji książka za książkę. Uczestnicy rajdu zabrali ze sobą własne książki, które następnie złożyliśmy na specjalnej półce bookcrossingowej, wykonanej przez Spółdzielnię Poractive z Poraja.

rajd
Piknik rozpoczęliśmy słodkim poczęstunkiem – tortem z racami z okazji 70-lecia działalności biblioteki w Poraju. Skosztować można było również przepysznej grochówki. Pracownicy biblioteki przygotowali wiele konkursów i dyscyplin sportowych, za które można było zdobyć nagrody ufundowane przez sponsorów. W niektórych konkurencjach pomocni byli strażacy i ich sprzęt strażacki (węże, hydronetka, strój).
Pogoda dopisała, uczestnicy również. Cieszymy się z tego ogromnie. Mamy nadzieję, że każdemu udzielił się dobry humor i zabawa. Taki był nasz cel. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w rajdzie rowerowym. Było ODJAZDOWO !!!

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju