[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz 2019 za nami

kamizelkaNiestraszny nam upał, ogromny wysiłek, pot i zmęczenie. Jesteśmy naładowani pozytywną energią i zawsze pędzimy do przodu. Tak też było 15 czerwca, gdy punktualnie o godzinie 9.00 , pasjonaci dwóch kółek zjawili się pod Pałacykiem Szymańskiego, by uczestniczyć w corocznym rajdzie Odjazdowy Bibliotekarz. Każdy przyjaciel biblioteki, miłośnik książek i aktywnego spędzania wolnego czasu, mógł spróbować swych sił. Biorąc pod uwagę warunki pogodowe, w tym roku był to prawdziwy wyczyn. Żar lał się z nieba, ale nasi uczestnicy dali radę. Jesteśmy dla nich pełni podziwu! Imprezę objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski. Życzył on wszystkim rowerzystom bezpiecznej drogi i udanej zabawy.

rajdW pięknym słońcu ruszyliśmy wesoło na trasę. Po drodze chowaliśmy się w cieniu drzew i nabieraliśmy sił podczas postojów aby szczęśliwie dotrzeć na metę – Krępę w Gminie Ogrodzieniec.

rajd
Na miejscu czekał już na uczestników szereg atrakcji. Po wodnej regeneracji przystąpiliśmy do rozmaitych konkurencji literacko-sportowych: kalambury, rzut czapką, tworzenie opowiadania z użyciem jak największej liczby tytułów książek. Pomysłowość naszych rowerzystów dostarczyła wiele radości. Zwycięzcy otrzymali piękne albumy z najciekawszymi miejscami i zabytkami w Polsce.

Temperatura rosła z minuty na minutę, dodatkowo podnosiło ją ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek oraz dająca wiele emocji loteria fantowa. W tym roku dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PZU, każdy mógł liczyć na fantastyczne nagrody. Wśród najciekawszych znalazły się następujące fanty: książki, plecaki, bidony, latarki, pompki do roweru, przewodniki i mapy turystyczne.

rajd
Wszystkim dziękujemy za wytrwałość w dążeniu do celu i aktywny udział w naszych zabawach. Zapraszamy za rok.

Imprezę „Sfinansowano ze środków Fundacji PZU”.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu