[Rekrutacja] Akademia Kreatywnego Czytania – szkolenia dla bibliotekarzy

Czytelnik w obliczu zmian

logo16 października br. (środa) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Akademii Kreatywnego Czytania  – szkolenia dla bibliotekarzy dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Tematem będzie specyfika pracy z czytelnikiem będącym w momencie zmiany życiowej (osoby bezrobotne, po rozwodzie, szukające nowej pracy).

W ramach tego tematu zaplanowano:

 

  1. Warsztaty, które poprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz, adiunkt na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, biblioterapeuta i prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego. Na spotkaniu zostaną przedstawione praktyczne ujęcie tematu, czyli metody pracy i przykłady tytułów książek, które bibliotekarz może wykorzystać i polecać czytelnikom. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9:00 a zakończy o godz. 12:00 [brak wolnych miejsc]
  2. Wykład przedstawiający teoretyczne i praktyczne aspekty bezrobocia na Śląsku, poprowadzą dr hab. Rafał Muster oraz Aleksandra Zwyrtek-Taras. Pan Rafał Muster to wykładowca akademicki pracujący na Uniwersytecie Śląskim. Od wielu lat zajmuje się naukowo problemem rynku pracy i współpracuje z urzędami pracy przy tworzeniu projektów aktywizujących osoby bezrobotne. Część praktyczną pracy z osobami bezrobotnymi przedstawi pani Aleksandra Zwyrtek-Taras, wieloletni praktyk oraz trener. Spotkanie odbędzie się w godz. 12:30-15:30.

W wykładzie i warsztatach mogą uczestniczyć pracownicy bibliotek publicznych woj. śląskiego. Zapisy odbywają się poprzez formularz elektroniczny.