[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Drewniane kwiaty

KWIATYSztuka ludowa jest bardzo wymagającą formą pracy, angażującą w pełni naszą kreatywność. Wykonując rozmaite prace artystyczne, możemy doskonale bawić się kolorami, formą, fakturą i materiałami użytymi do stworzenia dzieł. Ważne jest aby zaangażować wyobraźnię i dać ponieść się pozytywnym emocjom, radości i zadowoleniu. Taki optymizm widoczny był na twarzach dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Zawierciu, które chętnie wzięły udział w zajęciach artystycznych w bibliotece i wykonały barwne drewniane, nawiązujące do wzorów ludowych kwiaty.

Projekt EtnoKreacje pozwala na twórcze pokazanie emocji. Na zapoznanie z artystycznymi doznaniami, ujawniającymi się podczas tworzenia rozmaitych dzieł plastycznych.

roll upspotkanie

W środowe przedpołudnie (09.10.2019 r.) sala w wieży Pałacyku Szymańskiego MiPBP w Zawierciu, stała się więc miejscem ludowych inspiracji. Drewniane szablony kwiatów, ozdobione zostały najrozmaitszymi kolorami. Cieniowaniu, uwypuklaniu szczegółów nie było końca. Kolorowanie kwiatów pozwoliło na pełną swobodę, relaks i kreatywny dobór kolorów. Pozwoliło wyciszyć się i w pełni czerpać radość z tworzenia. Zadowolenie i zachwyt towarzyszyły dzieciom przez cały czas ich artystycznego wyzwania. Kolejny raz udowodniliśmy, że obcowanie ze sztuką ludową, z folklorem, przynosi wiele korzyści. Bezinteresowna radość, a także zaangażowanie włożone w pracę, procentują później jeszcze większym zadowoleniem i dumą z dobrze wykonanego zadania.zajęcia

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019″.