[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W POCZESNEJ

spotkanieV Akcja Ogólnopolska Noc Bibliotek odbyła się w sobotę  5 października 2019 r. w Gminnej  Bibliotece Publicznej Filia we Wrzosowej. Akcja przebiegała pod hasłem  ’’Znajdźmy wspólny język”. Wśród zgłoszonych 1800 bibliotek znalazły się placówki z gminy Poczesna:   Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej oraz jej Filia we Wrzosowej. 

W ramach materiałów promocyjno – edukacyjnych Biblioteka we Wrzosowej otrzymała 10 plakatów, 100 zakładek akcji z zaproszeniem do udziału w Nocy Bibliotek, 100 naklejek – ekslibrisów, gra „Flirt z Hłaską oraz tom komiksu „Ptyś i Bill” wraz z uprawnieniami do publicznej emisji filmu pod tym samym tytułem, a w ramach serii Poczytaj ze mną,  książkę  ”Kot, który zgubił dom”.

spotkanie

Naszym zadaniem było pokazać środowisku, jak bardzo przyjaznym,  ciekawym i otwartym miejscem jest biblioteka. Bardzo ważnym był dla nas fakt, że  swoją obecnością , mimo nadmiaru obowiązków, zaszczycili  nas Wójt Gminy Poczesna Pan Krzysztof Ujma,  Dyrektor GCKiR  i Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej Pani Iwona Skorupa , sołtys Wrzosowej Pan Robert  Gajecki z rodziną. Dziękujemy serdecznie za przybycie i za obecność w tym ważnym dla nas dniu.

Przy okazji akcji Nocy Bibliotek, utworzony we wrześniu Klub Młodego Czytelnika, który składa się głównie z uczennic klasy 5 SP we Wrzosowej, został uhonorowany  książkami , które wręczył Wójt Gminy Pan Krzysztof Ujma wraz z Panią Dyrektor Iwoną Skorupą.  Musimy dodać, że szeregi Klubu zasiliły kolejne osoby – bardzo nam miło!!!              wieczór

Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe książki. Pan Wójt  otrzymał od nas pamiątkową książeczkę, którą opatrzyliśmy dedykacją i podpisami zebranych.  Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze.  Ewa Jędryka przedstawiła recytację utworu „Po co są wiersze?”… która zakończyła się gromkimi brawami.   W ramach promocji czytelnictwa oraz programu PoczytajMy, Pani Ewa Lipiarz przeczytała fragmenty książki   „ Pokój na poddaszu”.

Bardzo nas ucieszył fakt, że książkę przyjęto z dużym zainteresowaniem, bowiem już ustawiła się kolejka, aby poznać losy osieroconych dzieci.

Podczas Nocy bibliotek rozwiązywaliśmy krzyżówki związane z tematyką literacką, odbył się konkurs „Literacki kuferek”, który poprowadziła Pani Iwona Rudkowska oraz teatrzyk o Skarbniku.

Na zakończenie wspólnie obejrzeliśmy film Ptyś i Bill. Czas mijał szybko i przyjemnie.

 

Noc Bibliotek zainspirowała nas do kolejnych działań… może do prawdziwej nocy… takiej do białego rana, z cudownymi snami i miarowym posapywaniem  nie tylko bohaterów książek… Dziękujemy : Iwona Rudkowska i Ewa Lipiarz.

 

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej