[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W POCZESNEJ

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą

spotkanie 28 października 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury, Informacji  i Rekreacji w Poczesnej odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą, zatytułowane „Znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia, na podstawie książki „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”.

W spotkaniu autorskim uczestniczyli: dzieci i młodzież z wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Poczesna. Naszym gościem była Halina Synakiewicz – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji. Autor książki pochodzi z Bolesławia, koło Olkusza. Z wykształcenia magister rekreacji ruchowej, fizjoterapeuta.

Gość, w swojej prelekcji zwrócił uwagę na: znaczenie snu, zdrowego odżywiania się, uczenia się i czytania. Autor podkreślił, że książka jest pokarmem dla umysłu, a ten kto je czyta żyje podwójnie. Nawiązał do motta „Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy”.

Podczas spotkania autor zachęcał uczniów do czytania książek oraz zgłębiania wiedzy w nich zawartej. Dzieci słuchały i same czytały fragmenty książki, dzięki której dowiedziały się, że w Polsce są miejscowości o humorystycznych nazwach np. Całowanie, Jeże, Mrówki. Odgadywały zagadki, jak również miały okazję same zadać pytania pisarzowi.

spotkanie

Na spotkaniu autor poruszył tematy takie jak: rola odpowiedniej ilości snu, wpływ właściwego odżywiania na rozwój młodego organizmu. Podkreślił, jak ważna jest rola szkoły oraz konieczność zdobywania wiedzy. Książka „Znajdź mnie kiedyś i odwiedź” dostępna będzie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poczesnej oraz we wszystkich jej filiach . Zapraszamy!!!

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej