[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego po raz pierwszy w Raciborzu

WYKŁADPorusza, uczy, bawi. Dostępna i zrozumiała dla każdego, przekracza granice języka i kultury. Sztuka filmowa towarzyszy ludzkości już od ponad 120 lat! Z okazji Światowego Dnia Dziedzictwa Audiowizualnego raciborska biblioteka zaprosiła fanów kinematografii na projekcję jednego z najwyżej cenionych tytułów klasyki filmowej.

Spotykamy się z nią na każdym kroku – w kinie, telewizji, na laptopie, smartfonie, w tramwaju czy pociągu. Ma wiele form i celów i z pewnością jest jedną z najważniejszych i najbardziej rozwiniętych dziedzin kultury. I choć sztuka audiowizualna to nie tylko filmy fabularne, to właśnie takie uczcili organizatorzy piątkowego spotkania w bibliotece. Zaczęło się od krótkiej prelekcji na temat historii filmu oraz roli jaką sztuka audiowizualna odgrywa w naszym codziennym życiu.

Następnie wyświetlony został film, który zapisał się wielkimi literami w historii kina światowego. Zdobywca Złotej Palmy w Cannes w 1967 roku zrobił duże wrażenie zarówno na tych, który już go widzieli, jak i na tych, którzy nie mieli jeszcze takiej okazji. Spotkanie zakończyło się chwilą rozmowy, w której każdy mógł podzielić się swoją opinią na temat produkcji.

spotkanie

Wszystkich fanów kinematografii, raciborska biblioteka zaprasza na comiesięczne spotkania Fantastycznego Klubu Filmowego. Najbliższe odbędzie się 27 listopada o godz. 18.00 w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu