[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KATOWICACH

 Spotkanie z Kingą Paruzel w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

MBP w Katowicach_Kinga Paruzel (1)Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach miała przyjemność gościć Kingę Paruzel, kulinarną pasjonatkę, uczestniczkę pierwszej edycji programu MasterChef. Spotkanie odbyło się 10 grudnia 2014 roku w Filii nr 36, na ul. Generała Hallera 28, o godz. 16.30. Trwało około dwóch godzin.

Kinga Paruzel przede wszystkim podzieliła się z czytelnikami Biblioteki swoimi ulubionymi wigilijnymi przepisami. Opowiedziała również o śląskich tradycjach kulinarnych, a także snuła wspomnienia o smakach ze swojego dzieciństwa. Nadmieniła, że to właśnie one stały się punktem odniesienia do poszukiwań nowych, oryginalnych smaków i przepisów.

Uczestniczka popularnego kulinarnego show z sentymentem wspominała swoją wielką przygodę z „MasterChefem”. Zdradziła również nieco na temat kulisów powstawania kolejnych odcinków. Podkreślała, że bohaterowie programu byli bardzo z sobą zżyci
i zaprzyjaźnieni, zaś sama rywalizacja pozostawała na drugim planie.

Kinga Paruzel przyznała, że przystępując do programu nie była gotowa ani na wygraną, ani na otworzenie własnej restauracji. Dlatego, mimo iż zajęła II miejsce, cieszy się ze swoich osiągnięć. Nadmieniła jednak, że marzy o otworzeniu restauracji – własnego miejsca, i robi wszystko, aby zrealizować swój cel.

MBP w Katowicach_Kinga ParuzelCzytelnicy podczas spotkania mieli okazję dowiedzieć się, czym na co dzień zajmuje się Kinga Paruzel. Usłyszeli, że pracuje w rodzinnej firmie, gdzie zajmuje się… fotografowaniem potraw. Prowadzi również bloga, na którym zamieszcza stworzone przez siebie przepisy. Jej kuchnia to przede wszystkim słodkości – ciasta i ciasteczka, desery, torty
i muffinki.

Rozmowy o kuchni wzbudziły żywe zainteresowanie wśród czytelników, zwłaszcza pań. Padło wiele pytań do bohaterki spotkania, a ona bardzo chętnie odpowiadała, dzieląc się swoim doświadczeniem. Kinga Paruzel okazała się niezwykle sympatyczną, otwartą osoba. Łatwo nawiązała kontakt z publicznością dzięki szczerości i serdecznemu uśmiechowi.

Spotkanie uświetnił koncert Ewy Pytel-Polak.

Kinga Paruzel w 2014 roku wydała książkę „Nie… zwykła kuchnia. Bo każdy jest inny”. Obiecała na spotkaniu, że to nie koniec i przygotowuje kolejne pozycje. Autorka prowadzi również program telewizyjny Z.U.P.A 2 na kanale Kuchnia+.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania na blogu Filii nr 36

http://filia36.blogspot.com/2014/12/10-grudnia-2014-r.html