[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

We love The Beatles! Wieczór muzyczny w Bibliotece z Beatlesami

SONY DSCDzisiejszego wieczoru zainaugurowaliśmy muzyczne spotkania w bibliotece. Odtąd będziemy się spotykać raz w miesiącu, aby poświęcać czas zespołowi lub wokaliście światowej sławy.  Jeśli więc jesteś fanem jakiejś grupy czy wokalisty, masz pokaźny zbiór płyt, wycinków z gazet i innych skarbów, a także masz ochotę podzielić się swoją pasją do muzyki – zapraszamy do biblioteki.  W kameralnym towarzystwie, przy kawie, ciasteczkach i dobrej muzyce będziesz mógł pochwalić się swoimi wiadomościami.

SONY DSCPodczas dzisiejszego wieczoru bibliotekarka przedstawiła krótką historię legendarnego zespołu The Beatles bogatą w filmy i zdjęcia grupy. A kiedy zgasły światła, a w tle zagrała muzyka z gramofonu, na scenę wszedł pan Adam Anderski, wielki fan zespołu, posiadacz unikalnych płyt oraz oryginalnego autografu Paula McCartneya.

SONY DSC

Jego opowieść pozwoliła gościom przenieść się myślami do Liverpoolu lat 60-tych, gdzie słynna czwórka biła rekordy popularności. Nie obyło się bez kilku pikantnych plotek oraz interesujących faktów z działalności grupy, o których może wiedzieć tylko bardzo dociekliwy i wierny fan. Z przyjemnością też obejrzeliśmy film dokumentalny o zespole, który pokazywał początki zespołu, szczyt jej popularności i rozwiązanie.

SONY DSC

Na koniec zgromadzeni goście, chcieli koniecznie wiedzieć, w jaką podróż muzyczną zabierzemy ich w przyszłym miesiącu i nie kryli swojego zadowolenia, kiedy okazało się, że zgłosił się do nas wielki fan… The Rolling Stones!  Zapraszamy już dziś.

SONY DSC

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Racibórz