[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Ferie z bohaterami Gwiezdnych wojen

FILMYDawno, dawno temu w odległej galaktyce… a u nas zupełnie niedawno, bo 15 stycznie 2020 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Sala w wieży Pałacyku Szymańskiego MiPBP w Zawierciu na parę godzin zamieniła się w prawdziwie kosmiczne miejsce.

Swoją obecnością zaszczycił nas Yoda – sam Mistrz Jedi, władca potężnej mocy. Ten zielonoskóry mędrzec, mierzący niecały metr wzrostu, wprowadził atmosferę niesamowitości. Chociaż przez chwilę mogliśmy poczuć się jak bohaterowie ulubionego filmu. 16 śmiałków, fanów Gwiezdnej sagi, przybyło na spotkanie by sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Na wszystkich czekał dyplom prawdziwego fana Gwiezdnych Wojen.

Cztery waleczne drużyny zmagały się więc z rozmaitymi quizami, zagadkami i wykreślankami. Kolorowanie mandali z wizerunkiem szturmowca było nauką cierpliwości i precyzji. Wszyscy okazali się mistrzami w tej dziedzinie. Użyte kolory napawały optymizmem. Wymyślenie własnej planety nie stanowiło problemu. Projektowanie wyjątkowego modelu Sokoła Millenium wydawało się nadzwyczaj trudnym wyzwaniem, ale nasi uczestnicy i tym razem poradzili sobie znakomicie.

Podziwialiśmy ich kreatywność i niesamowitą wiedzę. Szybkie podróże międzygwiezdne, blastery, charakterystyczne miecze świetlne, nie stanowią dla nich tajemnicy i nie są obco brzmiącymi terminami. Każdy z przybyłych był bowiem obdarzony specjalną mocą Jedi. Wszyscy doskonale wiedzieli, jak działają mechanizmy złego postępowania, w walce z dobrem o władzę i o przywileje.

Wyświetlona została też IV część Gwiezdnych Wojen – Nowa nadzieja. Była to chwila na wyciszenie i możliwość ponownego spotkania z ulubionymi bohaterami filmu.

Prawdziwie kosmiczna moc była wszędzie wyczuwalna.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu