[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU. FILIA W ŻELISŁAWICACH

Ferie zimowe w filii bibliotecznej w Żelisławicach

uczestnicyTegoroczne ferie zimowe w Fili Bibliotecznej w Żelisławicach były pełne atrakcji
i niespodzianek dla najmłodszych. Łącznie w 6 spotkaniach wzięło udział 15 dzieci,
a frekwencja wyniosła 67 osób. Pomimo wiosennej aury za oknem, w zajęciach uczestniczyło wiele dzieci, które chciały wspólnie z nami szukać zimy i aktywnie spędzić czas.

W pierwszych dniach odbywały się zajęcia plastyczne, na których uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i oryginalnością. Za pomocą farb dzieci malowały obrazki przedstawiające bezpieczne zabawy i sporty na śniegu, które były wynikiem dyskusji na temat bezpieczeństwa w okresie ferii zimowych, natomiast zbliżające się Dni Babci i Dziadka stały się okazją do wykonania przepięknych kolorowych bukietów kwiatowych oraz laurek  z życzeniami.

Sporo pracy a jednocześnie radości przyniosło nam wykonanie krainy pingwinów, która obecnie pięknie dekoruje pomieszczenie biblioteki. Pamiętając  o książkach dla dzieci
i młodzieży najmłodsi mieli okazję wspólnie poczytać bajki i wiersze. Nie mogło oczywiście zabraknąć m.in. gier planszowych, czy wspólnych zabaw ze znajomymi w zgadywanki, quizy i kalambury. Wszystko to sprawiło, że nie było miejsca na nudę.  Co prawda ferie zimowe dobiegły końca, ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić.

Nadesłała: Justyna Madejska, MGBP w Siewierzu, Filia biblioteczna w Żelisławicach