[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Tomasz Sekielski w raciborskiej bibliotece

gośćTakich tłumów na Kasprowicza 12 chyba jeszcze nie było! Tomasz Sekielski – sprawozdawca parlamentarny, reporter, dziennikarz śledczy, dokumentalista, reżyser, autor serii kryminałów m.in. Zapach suszy i Sejf był gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu. Spotkanie rozpoczął od selfie z publicznością!

Tomasz Sekielski współtworzył i prowadził wiele popularnych programów telewizyjnych m.in. Fakty, Prześwietlenie, Teraz my!, Czarno na białym i Po prostu. Jest też twórcą filmów dokumentalnych. Za swą pracę otrzymał najważniejsze polskie nagrody dziennikarskie i telewizyjne, w tym Telekamery, Wiktora, tytuł dziennikarza roku Grand Press i dwie nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jest pierwszym Polakiem, który został umieszczony na prestiżowej liście „The Bloomberg 50. The people who define 2019”. Jako autor thrillerów debiutował trylogią „Sejf”. Napisał również thrillery polityczne pt.  Zapach suszy i Smak suszy.

spotkanie

W raciborskiej bibliotece Sekielski opowiedział publiczności o dzieciństwie w katolickiej rodzinie (był nawet ministrantem!), początkach kariery dziennikarskiej (łącznie z ofertą pracy w Radiu Maryja), przyczynach rozstania z TVN-em (wygodna kanapa i smaczne obiadki) oraz spaniu przy komputerze w trakcie pisania książek. Następnie posypała się lawina pytań ze strony publiczności, która była ciekawa m.in. jak Sekielscy radzą sobie z szumem medialnym wokół ich rodziny, dlaczego bracia zajęli się wspólnie akurat tematem wykorzystywania seksualnego nieletnich w Kościele a nawet… czy Sekielski ma ochroniarza.

spotkanie

Na koniec do gościa ustawiła się spora kolejka fanów, którzy chcieli sobie z nim zrobić pamiątkowe zdjęcie. Książki Tomasza Sekielskiego można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu