[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA W OCICACH

Biblioteka w Ocicach na zdrowie: fizjoterapia dna miednicy

prelegentkaBiblioteka w Ocicach stawia na zdrowie w każdym wieku! Po spotkaniach z dietetykiem klinicznym, trenerem mentalnym  czy warsztatach z masażu Shantala, przyszedł czas na temat delikatny, ale niezwykle istotny dla kobiet. O profilaktyce mięśni dna miednicy opowiedziała fizjoterapeutka Agata Szczepaniak.

Dno miednicy to mięśnie, które rzadko ćwiczymy świadomie. Nasze zainteresowanie nimi zaczyna się dopiero, kiedy pojawia się problem w postaci schorzeń ginekologicznych,  urologicznych czy proktologicznych. Tymczasem z badań wynika, że aż 80% kobiet odczuwa dyskomfort w tej sferze! Powszechne po porodzie i przekwitaniu nietrzymanie moczu nie musi a nawet nie powinno być normą, dlatego warto skorzystać z fachowej porady i pomocy!

W trakcie spotkania uczestniczki dowiedziały się, że nie tylko okres ciąży i porodu wpływa na mięśnie dna miednicy, ale także złe nawyki toaletowe, co skutkuje obniżeniem narządów, nietrzymaniem moczu  i innymi dolegliwościami. Pani Agata, która zainteresowała się tym tematem i ukończyła kurs „Zaawansowane techniki fizjoterapii w uroginekologii i położnictwie” po ciężkim porodzie, zachęcała do profilaktyki i ćwiczeń, udzielając zgromadzonym paniom licznych wskazówek.

spotkanie

To nie koniec prozdrowotnych wykładów w Ocicach. Już 19 marca o godz. 16.00 biblioteka organizuje kolejne spotkanie z dietetyczką Magdaleną Kopel, która podpowie seniorom co jeść a czego unikać, żeby zachować zdrowie, energię i pogodę ducha. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu