[Zapowiedź] BIBLIOTEKA ŚLĄSKA & MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZABRZU

Zaproszenie do udziału w I Metropolitalnym Konkursie Literackim

plakatPomimo wielu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa w naszym kraju, która uniemożliwia spotkania w szerszym gronie, paradoksalnie mamy więcej czasu dla siebie, naszych bliskich i rodziny. Stwarza to wiele możliwości promowania tego, co w życiu człowieka jest najważniejsze – miłości i radości czerpanej z życia rodzinnego i jego lokalnej historii.

Dlatego, aby wzmocnić rodzinne wspólnoty, podkreślić, że to w rodzinie dajemy sobie wsparcie, udzielamy pomocy i pokonujemy problemy, nie rezygnujemy z organizacji 13. Metropolitalnego Święta Rodziny. Chcemy zaproponować w miejsce imprez kulturalnych i sportowych, rodzinną wycieczkę w przeszłość, organizując Metropolitalny Konkurs Literacki, którego hasłem jest „Rodzina przestrzenią spotkania”.
Jest to konkurs na krótki tekst prozatorski, dotyczący historii rodzinnych związanych z naszymi małymi ojczyznami. Teksty wyłonione w  konkursie znajdą się w książce, która zostanie wydana w przyszłym roku we współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią.
Liczymy na zaangażowanie wszystkich miast i instytucji funkcjonujących w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, a 13. Metropolitalne Święto Rodziny będzie świętem wielkiej, samorządowej rodziny.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronach:

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy miast należących do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W tym roku 13. Metropolitalnemu Świętu Rodziny będzie po raz pierwszy towarzyszyć Metropolitalny Konkurs Literacki, odbywający się pod patronatem honorowym Arcybiskupa Wiktora Skworca – Metropolity Katowickiego i Biskupa Jana Kopca – Ordynariusza Gliwickiego.

Metropolitalny Konkurs Literacki to okazja, by w działaniu spotkały się biblioteki. Prosimy o pomoc w promowaniu Konkursu i zaproszenie do udziału w nim Czytelników.