[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZELADZI

 

Zawodowcy czytają w bibliotece

1W trosce o prawidłowy rozwój dzieci, a także w ramach promocji czytelnictwa filie czeladzkiej biblioteki od kilku lat organizują w przedszkolach spotkania z książką. Jak przebiega takie spotkanie? Jest głośne czytanie atrakcyjnej dla danej grupy wiekowej książeczki wzbogacone mini inscenizacjami,  jest też rozmowa o przeczytanej lekturze.

Natomiast od 2013 r. nasze akcje głośnego czytania odbywają się pod patronatem ogólnopolskiej kampanii Fundacji ABC XXI- Cała Polska czyta dzieciom.

zdjecia 050
Stąd potrzeba rozszerzenia działań i pomysł na realizację dodatkowych projektów: Zawodowcy czytają dzieciom i Czytanki-niespodzianki. Ostatnio gościliśmy panią psycholog oraz pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 2. Kiedy dzieci wysłuchały mitu o Ikarze rozwinęła się dyskusja, czy warto słuchać dorosłych i czym właściwie zajmuje się psycholog (padły nawet pytania o najtrudniejsze do leczenia, z punktu widzenia psychologa, przypadki).
Potem  był czas na rysowanie (wizualizację) marzeń i małą rozgrzewkę przed powrotną drogą do szkoły. Spotkanie zakończyły pamiątkowe zdjęcia z panią psycholog Anną Radziętą i naszą obecną gwiazdą -Sierotką Marysią (z Teatru Dzieci zagłębia w Będzinie). Kolejne spotkania w ramach obydwu projektów już w lutym.
Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi