[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OGRODZIEŃCU

ZIMOWE HECE czyli FERIE W BIBLIOTECE

IMG_1061Ferie, to czas zimowej przerwy dla dzieci i młodzieży od obowiązków szkolnych, na który wszyscy czekają z niecierpliwością. Młodzi mają wiele pomysłów na spędzenie ferii, a sposobów na zagospodarowanie wolnego czasu jest mnóstwo.

Można było go spędzić na zimowisku, bądź na zajęciach organizowanych w szkołach, domach kultury i bibliotekach. Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu przygotowała plan spędzenia czasu dla tych, którzy zostali w domu.

W pierwszym tygodniu Ferii Zimowych 2015 odbywały się warsztaty plastyczne, literackie oraz gry i zabawy świetlicowe.

IMG_1126Nie obyło się również bez „Szkoły Gotowania w bibliotece”, gdzie dzieci przygotowywały pyszne naleśniki i smakowitą sałatkę owocową.

IMG_1036IMG_1063Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do kina Helios w Dąbrowie Górniczej na film pt. „Pingwiny z Madagaskaru”. Wzięła w nim udział około 45 osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami . Dzieci z wielkim zaciekawieniem śledziły losy czterech przesympatycznych Pingwinków i ich Przyjaciół. Po przedstawieniu ,,obowiązkowym” punktem wycieczki był McDonald’s.

IMG_1079 IMG_1084

IMG_1073 IMG_1087

 

 

 

 

 

 

Drugi tydzień Ferii Zimowych rozpoczęliśmy od robienia kwiatków z bibuły, warsztaty przeznaczone były dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

IMG_1102Z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Walentego młodzi czytelnicy wykonywali laurki dla ukochanych osób i dowolna techniką wylepiały Walentynkowe Serca. IMG_1113 W środę odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Grymasy królewny Kasi” w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa . Przedstawienie mówi o grzeczności, dobrym wychowaniu i dobrych manierach. Pokazuje dzieciom jak miłe jest używanie czarodziejskich słów: „przepraszam”, „proszę”i „dziękuję”.

IMG_1143Pączki, chrusty – Czwartek Tłusty !

Jak tradycja każe w Tłusty Czwartek w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Ogrodzieńcu wszyscy zajadali się faworkami, zwanymi również chrustem przygotowanym przez dzieci i młodzież. Ach co to były za faworki…

IMG_1179 IMG_1197Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy już za rok.

Nadesłała: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, Ogrodzieniec