[Relacja] BIBLIOTEKA MIEJSKA W CIESZYNIE

Tablety w cieszyńskiej Bibliotece

tabletyBiblioteka Miejska w Cieszynie znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu ogłoszonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach projektu „Tablety w Twojej Bibliotece”.
Celem projektu jest dostarczenie bibliotekom publicznym narzędzi, wiedzy i inspiracji niezbędnych do wprowadzenia usług mobilnych dla użytkowników, które wspierają tworzenie, uczenie się i dzielenie z innymi, oraz promowanie wizerunku bibliotek publicznych jako instytucji nowoczesnych, podążających za najnowszymi globalnymi trendami.
Dzięki udziałowi w projekcie cieszyńska Biblioteka wzbogaciła się o 6 tabletów Apple     iPad Air2, które będą nieodpłatnie udostępniane mieszkańcom. Dzięki tabletom Biblioteka zyskała dodatkowe punkty dostępu do Internetu, rozszerzyła  i uatrakcyjniła swoją ofertę z zakresu edukacji medialnej. Jest to również szansa na pozyskanie nowych użytkowników oraz niekonwencjonalne promowanie czytelnictwa. Właśnie za pomocą tabletów, udostępnianych na miejscu w Bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych tu warsztatów, bibliotekarze mogą skutecznie zachęcić mieszkańców do uczenia się, tworzenia treści i produktów multimedialnych oraz dzielenia się nimi z innymi ludźmi.

Nadesłała:  Biblioteka Miejska w Cieszynie