[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WIŚLE

Pomyśleli o przyszłości

17 zaowodowe selfie wwwMiejska Biblioteka Publiczna w Wiśle włączając się w kampanię „Tygodnia z Internetem 2015” zrealizowała spotkanie dla młodzieży przybliżając temat technologii cyfrowych wykorzystywanych we współczesnym rynku pracy.

Uczniowie kl. II b Liceum Ogólnokształcącego w Wiśle mieli okazję poznać listę zawodów przyszłości, zastanowić się nad umiejętnościami i kompetencjami technicznymi oraz komunikacyjnymi niezbędnymi w wykonywaniu różnych zawodów. Przetestowali również drużynowo swoją gotowość do podjęcia pracy – testem skillage.

15 zaowodowe selfie wwwWiele radości młodym ludziom dostarczyło autoportretowanie, w którym wyrazili być może swe zawodowe plany i marzenia. Mamy nadzieję, że warsztaty zainspirowały młodzież do przemyśleń nad swoją przyszłością i uświadomiły, że do roku 2020 e-umiejętności będą wymagane u 90% pracowników, niezależnie od branży. Pocieszające jest, że równie ważne będą umiejętności z zakresu budowania relacji i komunikacji międzyludzkiej. Na koniec biblioteka zaoferowała wszystkim uczestnikom udział w 5 bezpłatnych kursach on-line i rozbudziła pozytywne myślenie częstując słodkościami.

08 zaowodowe selfie www

Dziękujemy uczniom za aktywny udział w spotkaniu, trzymamy kciuki za ich kształcenie i dobre wybory życiowe.

Fotorelacja na stronie biblioteki.